Czujnik dymu Fibaro Smoke Sensor 2 FGSD-002

419,00 zł brutto

 • napięcie zasilania: 12 - 24 VDC
 • rodzaj baterii:: CR123A
 • maksymalna obciążalność prądowa wyjść (SMOKE NC, TAMP NC): 25mA
 • maksymalne napięcie na wyjściach (SMOKE NC, TAMP NC): 24V (AC lub DC)
 • zgodność z normami UE: EMC 2004/108/EC; R&TTE 199/5/WE
 • protokół radiowy: Z - Wave
 • częstotliwość radiowa: 868,4 MHz EU; 908,4 MHz US; 921,4 MHz ANZ; 869,2 MHz RU;

FIBARO Smoke Sensor to uniwersalny, optyczny detektor dymu kompatybilny ze standardem Z-Wave. Alarm pożaru jest sygnalizowany dźwiękowo, miganiem wskaźnika optycznego oraz poprzez wysłanie komend alarmowych i sterujących do elementów sieci Z-Wave.
Detektor optyczny umożliwia wykrycie dymu w początkowym stadium powstawania pożaru, często przed pojawieniem się samego ognia i przekroczeniem zadanego poziomu temperatury. Ponadto, urządzenie posiada wbudowany sensor temperatury, który również może ostrzegać w przypadku przekroczenia określonego progu temperatury.
FIBARO Smoke Sensor jest zaprojektowany do umiejscowienia na suficie lub na ścianie. Wskaźnik optyczny sygnalizuje pożar, tryb działania oraz może być testerem zasięgu sieci Z-Wave. Czujnik został zaprojektowany do pracy w pomieszczeniach zamkniętych, w normalnych warunkach środowiskowych (bez dymu, kurzu oraz skroplonej pary wodnej).

Najważniejsze cechy:

Najważniejsze cechy Smoke Sensora w oprogramowaniu wersji 3.1 - 3.3
 • Współpraca z dowolnym kontrolerem Z-Wave i Z-Wave+
 • Wsparcie dla pracy w trybie chronionym (Z-Wave Network Security) z szyfrowaniem AES-128
 • Łatwy montaż – wystarczy zamontować detektor w obszarze zagrożonym pożarem
 • Zasilanie bateryjne
 • Współpraca z innymi urządzeniami sieci Z-Wave, ale jako urządzenie bateryjne brak udziału w routingu sygnału
 • 3 poziomy czułości detekcji dymu
 • Alarm sygnalizowany dźwiękiem, wskazaniem wizualnym wskaźnika optycznego oraz wysłaniem komend sterujących do kontrolera Z Wave
 • Powiadomienie o otwarciu obudowy
 • Możliwość wysłania powiadomienia po przekroczenia progu temperatury
 • Test sprawności urządzenia wykonywany automatycznie co 10 sekund

Dane techniczne:

Dane techniczne dla oprogramowania w wersji 3.1 - 3.3
Zasilanie: bateria CR123A
Temperatura pracy: 0°C do 55°C
Dopuszczalny poziom wilgotności: 0% do 93%
Zakres pomiarowy sensora temperatury: -20°C do 100°C
Dokładność pomiarowa sensora temperatury: 0.5°C (dla zakresu 0-55°C)
Zgodność z dyrektywami UE: EN 14604:2005
RED 2014/53/EU
RoHS 2011/65/EU
Protokół radiowy: Z-Wave
Częstotliwość radiowa: 868.4 lub 869.8 MHz EU;
908.4 lub 916 MHz US;
921.4 lub 919.8 MHz ANZ;
869 MHz RU;
Moc nadawania: do -5 dBm (EIRP)
Zasięg: do 50 m w terenie otwartym
do 30 m w budynkach
(w zależności od materiałów budowlanych,
układu i konstrukcji budynku oraz ukształtowania terenu)
Wymiary (średnica x wysokość): 65 x 28 mm

Minimalistyczny design, który przyciąga wzrok

Niemal każdy dostępny na rynku czujnik dymu jest konstrukcją, która ma za zadanie błyskawicznie reagować na zaistniałe zagrożenie. Niewielu producentów zwraca jednak uwagę na wygląd tych urządzeń. To prawda, że sensor dymu w pierwszej kolejności powinien dbać o bezpieczeństwo. Nie sposób jednak pominąć fakt, iż w większości przypadków jest on montowany w dość widocznym miejscu, zwykle na suficie. Jak połączyć wysokie parametry bezpieczeństwa z estetycznym designem? Na to pytanie skutecznie odpowiedzieli inżynierowie z Fibaro. Stworzyli oni nowoczesny czujnik dymu Fibaro Smoke Sensor 2 FGSD-002, perfekcyjne urządzenie, które wyznacza trendy na rynku, nie mając sobie równych. Czujnik czadu i dymu łączy w sobie piękno i nowoczesną technologię, a wszystko to w trosce o Twój dom.

Miniaturowa obudowa czujnika

smoke_image_01.png

FIBARO Smoke Sensor to najprawdopodobniej najmniejszy, bezprzewodowy czujnik dymu na świecie. Zaawansowana technologia produkcji pozwoliła na kilkakrotne zmniejszenie elementów czujnika, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich parametrów jakościowych. W efekcie, sensor Fibaro jest najbardziej nowoczesnym urządzeniem tego typu, a firma FIBARO zyskała miano światowego lidera w produkcji bezprzewodowych sensorów dymu. Czujnik dymu Fibaro Smoke Sensor 2 FGSD-002 to delikatna linia, polerowana powierzchnia i niewielkie rozmiary. Efekt? To najpiękniejszy czujnik dymu jaki kiedykolwiek powstał!

Alarm świetlny rgb oraz dźwiękowa syrena

Fibaro Smoke Sensor skutecznie powiadomi Cię o wykrytym niebezpieczeństwie. Zrobi to przy użyciu wielobarwnego oświetlenia LED RGB oraz wbudowanej syreny dźwiękowej. Bez wątpienia zobaczysz i usłyszysz ostrzeżenie na czas!

Polerowana maskownica czujnika

Maskownica zastosowana w czujniku Smoke Sensor nie tylko świetnie wygląda, ale także przepuszcza nawet najmniejszą ilość dymu, co pozwala na szybką reakcję. W pierwszej chwili może się wydawać, że połyskujący element czujnika Smoke Sensor został zamontowany tylko dla ozdoby. Prawda jest jednak taka, że maskownica czujnika przyjmująca postać metalicznej siatki jest jednym z najważniejszych elementów całej konstrukcji. To właśnie przez jej kanały przepływa dym, który w kolejnej chwili wywołuje alarm. Im lepsze wykonanie siatki czujnika dymu i czadu, tym mniejsza ich ilość wystarczy do wykrycia zagrożenia i zaalarmowania o tym mieszkańców.

Taka jest nasza maskownica zastosowana w FIBARO Smoke Sensor. Choć z pozoru może się wydawać, że połyskujący element czujnika został tu zamontowany tylko dla podkreślenia estetyki, to jasno trzeba powiedzieć, że metaliczna siatka to jeden z najważniejszych elementów całej konstrukcji. To przez jej kanały przepływa dym wywołujący alarm. Im siatka będzie lepiej wykonana, tym mniejsza ilość dymu wystarczy do wykrycia zagrożenia i zaalarmowania o tym mieszkańców.

Maskownica w czujniku Smoke Sensor od Fibaro wykonana została z najwyżej jakości materiału, który zawiera ogromną ilość kanałów. Każdy z nich posiada elektrochemiczne ukształtowanie, tak by wpadający do czujnika dym lub czad został precyzyjnie dostarczony do sensora Fibaro. Szybkie wykrycie pożaru przez czujnik Fibaro Smoke Sensor to skuteczna ochrona pozwalająca ograniczyć jego skutki do minimum.

smoke_image_03.png

Nie tylko czujnik dymu

Niektóre materiały potrafią palić się bez emitowania dużych ilości dymu. Z tego względu inżynierowie postanowili zamontować dodatkowe zabezpieczenie w FIBARO Smoke Sensor. Jest nim czujnik temperatury. Jeżeli ilość dymu okaże się niewystarczająca do uruchomienia alarmu, czujnik i tak będzie w stanie wykryć niebezpieczeństwo w postaci nagłej zmiany temperatury. Gwałtowny skok temperatury lub jej wzrost do 54 stopni C wystarczy by Fibaro Smoke Sensor wykrył możliwe niebezpieczeństwo i poinformował o tym mieszkańców. Taki czujnik daje gwarancję najwyższej skuteczności, niezależnie od tego, co zaczyna trawić ogień.

smoke_image_04_pl.png

Jeden czujnik, wiele możliwości

Projekt Fibaro Smoke Sensor został stworzony w taki sposób, aby przewidzieć wszystkie możliwe scenariusze wykorzystania tego urządzenia: począwszy od metod zasilania, aż po kompatybilność z infrastrukturą systemów alarmowych i komunikacji przewodowej oraz bezprzewodowej. Czujnik dymu Fibaro Smoke Sensor 2 FGSD-002 można zainstalować niemal w każdym miejscu. Nie ma znaczenia czy istnieje możliwość podłączenia zasilania oraz czy ściany umożliwiają bezprzewodową komunikację. Rodzaj systemu alarmowego również nie odgrywa w tym przypadku znaczącej roli. Fibaro Smoke Sensor to rozwiązanie uniwersalne i w pełni komfortowe, które zaspokoi wszelkie oczekiwania użytkownika.

Fibaro_Smoke_Sensor--variability.jpg

Sam ustal reakcję na wykryty alarm 

Twój inteligentny dom pozwoli Ci skutecznie ochronić się przed pożarem czy innego rodzaju zagrożeniami. Możesz samodzielnie ustalić tryb oraz sposób działania centrali HOME CENTER na wypadek alarmu pożarowego, zalania lub próby włamania. Obecność czujnika dymu Fibaro Smoke Sensor pozwala na szybkie wykrycie zagrożenia i wywołanie szeregu procesów zapobiegawczych: automatycznego uniesienia rolet, otwarcia bramy garażowej i okien, a także wytyczenie świetlnej drogi ewakuacyjnej. Możesz również ręcznie uruchomić scenę bezpieczeństwa, a tym samym ułatwić pracę służbom ratunkowym. Wystarczy, że naciśniesz jeden klawisz w aplikacji na telefonie lub tablecie.

smoke_image_06_pl.png

Kalibracja czułości sensora

Czujnik Fibaro Smoke Sensor posiada zaawansowane możliwości regulowania czułości sensora. Jej poziom może różnić się w zależności od pomieszczania, w którym ma być zamontowany czujnik. Na przykład, w kuchni, w której przygotowywane są rozmaite potrawy, bardzo czuły sensor może reagować alarmem nawet podczas zwykłego pieczenia mięsa. Z tego względu sensor czujnika przeznaczonego do kuchni powinien być nieco mniej wyczulony na dym. Pozwoli to uniknąć stresujących sytuacji wywołanych fałszywymi alarmami. Natomiast w innych pomieszczeniach, gdzie o dym w normalnych warunkach raczej trudno, sensor powinien być wyregulowany na maksymalny poziom. Jego wysoka czułość pozwoli skutecznie zabezpieczyć pomieszczenie.

smoke_image_07_pl.png

Odporny na wysoką temperaturę

Obudowa Fibaro Smoke Sensor została wykonana z tworzywa, które wykazuje odporność na wysoką temperaturę. Dzięki temu, czujnik jest bezpieczny nawet w temperaturze sięgającej 200 stopni Celsjusza.

9.png

Skuteczna ochrona antysabotażowa 

Fibaro Smoke Sensora posiada zabezpieczenia anty-sabotażowe. Jakakolwiek ingerencja w obudowę, a także próba jej demontażu zostanie odnotowana i zaalarmowana mieszkańcom. Czujnik przeciwpożarowy to niezwykle ważny element instalacji bezpieczeństwa budynku. Uniemożliwia on ingerencje osób trzecich, które odbywają się bez wiedzy właściciela. Próba odłączenia zasilania, kradzieży czy innego sabotażu spowoduje natychmiastową reakcję.

smoke_image_10.png

Tester zasięgu sieci Z-WAVE

Alarm świetlny LED RGB, który jest wbudowany w czujnik Smoke Sensor, pozwala na pracę w roli testera zasięgu sieci Z-Wave. Dobra komunikacja czujnika z centralą HOME CENTER 2 to podstawa sprawnie działającej instalacji inteligentnego domu Fibaro. Czujnik dymu Fibaro Smoke Sensor 2 FGSD-002 potrafi komunikować się z centralą przewodowo lub bezprzewodowo w sieci Z-Wave. Jeżeli nawet zasięg jest zbyt słaby, by bezpośrednio skomunikować się z centralą HOME CENTER 2, to każdy z elementów instalacji może pośredniczyć w komunikacji. Pozwala to na montaż elementów systemu Fibaro w najdalszych zakątkach domu.

smoke_image_11_2.png

Ty gotujesz, on pilnuje bezpieczeństwa

Fibaro Smoke Sensor to obowiązkowy gość w Twojej kuchni. Ty przygotowujesz ulubione dania dla swojej rodziny, a on w tym czasie czuwa nad tym, aby gaz został w odpowiednim momencie wyłączony, zaś pieczeń na czas wyjęta z pieca. Jakiekolwiek zagrożenie pożarem czy… spalonym mięsem, szybko zostanie wykryte i zaraportowane w dogodny dla Ciebie sposób. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie Twoim i Twoich najbliższych. Z Fibaro Smoke Sensor każdy posiłek należy do udanych!

smoke_image_13.png

Smoke Sensor - Strażnik domu 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, system Fibaro od samego początku projektowany był w taki sposób, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort. Smoke Sensor to kolejny czujnik, po Flood Sensor i Door/Windows Sensor, z którego Fibaro może być naprawdę dumne.

FIBARO Smoke Sensor to kolejny czujnik, po Flood Sensor i Door/Windows Sensor, z którego jesteśmy naprawdę dumni. To następny element Systemu FIBARO mający tak duży wpływ na jakość i bezpieczeństwo życia.

smoke_image_14.png

Wykres zaprezentuje nawet najmniejszy poziom zadymienia 

Informacje o poziomie zadymienia i temperatury zbierane są do tak zwanej czarnej skrzynki Smoke Sensora. Niezależnie od tego czy system alarmowy jest uzbrojony czy nie, czujnik monitoruje ilość dymu i czadu w pomieszczeniach, a następnie cyklicznie wysyła dane do centrali. Smoke Sensor pozwala wykryć nawet niewielką ilość dymu papierosowego.

smoke_image_15.png

Historia alarmów 

Każde z wykrytych zagrożeń jest archiwizowane i zapisywane w pamięci centrali oraz czujnika. Wszystkie informacje można na bieżąco monitorować za pomocą interfejsu na urządzeniach mobilnych, jak również zdalnie, logując się do panelu centrali poprzez stronę dom.fibaro.com. Czujnik czadu i dymu Fibaro Smoke Sensor 2 FGSD-002 kupisz w naszym sklepie internetowym w korzystnej cenie.

smoke_image_16_pl.png

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Czujnik dymu Fibaro Smoke Sensor 2 FGSD-002

Czujnik dymu Fibaro Smoke Sensor 2 FGSD-002

 • napięcie zasilania: 12 - 24 VDC
 • rodzaj baterii:: CR123A
 • maksymalna obciążalność prądowa wyjść (SMOKE NC, TAMP NC): 25mA
 • maksymalne napięcie na wyjściach (SMOKE NC, TAMP NC): 24V (AC lub DC)
 • zgodność z normami UE: EMC 2004/108/EC; R&TTE 199/5/WE
 • protokół radiowy: Z - Wave
 • częstotliwość radiowa: 868,4 MHz EU; 908,4 MHz US; 921,4 MHz ANZ; 869,2 MHz RU;

Napisz swoją opinię

Produkty powiązane

Klienci którzy kupili ten produkt kupili również