Czujnik zalania wodą Fibaro Flood Sensor FGFS-001

389,00 zł brutto

 • Unikalny, trudno zatapialny design,
 • Wykrywa zalanie lub pożar,
 • Zasilany bateryjnie lub prądem stałym,
 • Komunikuje się z siecią Z-Wave lub przewodowym systemem alarmowym,
 • Umożliwia bezprzewodową aktualizację oprogramowania

FIBARO Flood Sensor to uniwersalny sensor zalania i temperatury kompatybilny ze standardem Z-Wave Plus. Urządzenie umożliwia pracę na baterii oraz na zasilaniu stałym. Alarm zalania jest wysyłany do urządzeń sieci Z-Wave oraz dodatkowo może być wysłany poprzez rozwarcie styku NC do dowolnej centrali alarmowej przy użyciu zasilania zewnętrznego.

Urządzenie posiada wbudowany sensor temperatury, monitorujący np. temperaturę podłogi. FIBARO Flood Sensor jest zaprojektowany do umiejscowienia na podłodze lub na ścianie z wyprowadzonymi stykami sondy zalania. Urządzenie ma wbudowany wskaźnik LED oraz alarm dźwiękowy. Wskaźnik LED sygnalizuje zalanie, tryb działania oraz informować o zasięgu sieci Z-Wave.

Dodatkowo FIBARO Flood Sensor wyposażony jest w czujnik przechyłu, który sygnałem dźwiękowym oraz alarmem w kontrolerze lub centrali alarmowej, powiadomi o przesunięciu lub przewróceniu sensora (np. w przypadku kradzieży).

Urządzenie nie jest podatne na podtopienie i dryfuje na wodzie, w przypadku dużego zalania cały czas sygnalizując alarm.

Najważniejsze cechy:

 • kompatybilny z kontrolerami Z-Wave i Z-Wave+,
 • wsparcie pracy w trybie chronionym (Z-Wave Network Security) z szyfrowaniem AES-128,
 • możliwość podłączenia do dowolnego systemu alarmowego (bezpotencjałowy styk wyjściowy),
 • łatwy montaż – wystarczy położyć urządzenie na podłodze lub powierzchni zagrożonej zalaniem,
 • możliwość montażu w dowolnym miejscu – styki sensora można wyprowadzić na osobnych przewodach,
 • zasilanie bateryjne oraz dodatkowa możliwość zasilenia ze stałego źródła napięcia – w takim przypadku bateria będzie działała jako zasilanie awaryjne,
 • zabezpieczenie przed zmianą lokalizacji urządzenia (w przypadku przechyłu powiadomienie wysyłane jest do kontrolera/centralki alarmowej),
 • dwa tryby pracy: sensora zalania oraz temperatury bądź tylko sensora temperatury,
 • alarm sygnalizowany jest dodatkowo dźwiękiem oraz sygnalizacją świetlną (wskaźnik LED).

Dane techniczne:

Zasilanie: Bateria i/lub zasilacz prądu stałego
Typ baterii: 3V, CR123A
Pobór mocy przy zasilaniu: 0.4W
Maksymalna obciążalność prądowa styków wyjściowych: 25mA
Maksymalne napięcie na stykach wyjściowych
(ALARM NC, TAMP NC):
24V DC / 20V AC
Zgodność z normami UE: RED 2014/53/EU
RoHS 2011/65/EU
Protokół radiowy: Z-Wave (czip serii 500)
Częstotliwość radiowa: 868.4 lub 869.8 MHz EU;
908.4 lub 916.0 MHz US;
921.4 lub 919.8 MHz ANZ;
869.0 MHz RU;
Moc nadawania: do -5 dBm (EIRP)
Zasięg: do 50 m w terenie otwartym
do 30 m w budynkach
do 40 m w budynkach (oprogramowanie w wersji 3.2 lub wyższej)
(zależne od ukształtowania terenu i konstrukcji budynku)
Temperatura pracy: 0°C to 40°C
Zakres pomiarowy sensora temperatury: -20°C to 100°C
Dokładność pomiarowa sensora temperatury: 0.5°C (dla zakresu 0–40°C)
Wymiary (średnica x wysokość): 72 x 28mm

Estetyczny i najpiękniejszy, funkcjonalny czujnik zalania 

FIBARO Flood Sensor to niesamowicie funkcjonalny czujnik zalania, który wyróżnia się pod względem o futurystycznego wzornictwa oraz kompaktowych rozmiarów. Posiada także szeroki wachlarz dodatkowych funkcji. Niezwykłe urządzenie, jakim jest czujnik zalania wodą FIBARO Flood Sensor, w każdej chwili stoi na straży bezpieczeństwa Twojej rodziny i Twojego domu. Dzięki zaawansowanej technologii i precyzji, błyskawicznie poinformuje Cię o grożącym Ci zalaniu oraz gwałtownych skokach, bądź spadkach temperatury. Jest przy tym całkowicie bezobsługowy i nie wymaga specjalistycznego montażu.

flood_image_2.jpg

Na początku była kropla...

Woda jest najpospolitszą, a jednocześnie najcenniejszą substancją na świecie. Daje życie, ale bywa też prawdziwym żywiołem, który potrafi je odebrać. Niejednokrotnie woda była przyczyną wojen, konfliktów i utraty całego dobytku. Pomimo to, dzięki niej możemy cieszyć się każdym dniem i doznawać wspaniałego uczucia orzeźwienia. Tak doniosłe znaczenie wody sprawiło, że projektanci FIBARO Flood Sensor postanowili zainspirować się jej potęgą i doskonałością. Każda pojedyncza kropla, podobnie jak poszczególne moduły systemu FIBARO, potrafi egzystować w pojedynkę, ale też tworzyć spójną całość z innymi. Nieskazitelny kształt kropli wody sprawił, że obudowa sensora nie mogła wyglądać inaczej. Obudowa czujnika zalania wody przypomina więc idealną kroplę wody. Wykonana została z wysokiej jakości białego, błyszczącego tworzywa sztucznego. Flood Sensor FGFS-101 to urządzenie dopracowane w każdym calu. Doskonałe pod względem funkcjonalnym i perfekcyjne do granic technologicznych możliwości.

fibaro-flood-sensor.jpg

Flood Sensor - Perfekcja w każdym detalu

Fibaro Flood Sensor to najbardziej zaawansowany technologicznie, wyjątkowo funkcjonalny, a przy tym niebywale estetyczny czujnik zalania, jaki dostępny jest na globalnym rynku. Inżynierowie Fibaro, zanim rozpoczęli pracę nad tym urządzeniem, przetestowali większość bateryjnych rozwiązań wśród dostępnych w sprzedaży sensorów zalania. Żadne z nich nie spełniło jednak oczekiwań, dlatego rozpoczęto prace nad nowym projektem, który spełni najbardziej wygórowane wymagania Klientów. Tak właśnie powstał czujnik zalania wodą FIBARO Flood Sensor, wyposażony w najnowsze technologie bezpieczeństwa. Wszechstronne możliwości czujnika zostały sprytnie zamknięte w miniaturowej, kompaktowej obudowie.

Czujnik przechyłu

Reaguje na ponad 15 stopniowy przechył oraz poruszenie urządzeniem (w obu kierunkach). Poinformuje Cię o każdej próbie przeniesienia urządzenia lub sabotażu.

Syrena alarmowa

Wbudowana syrena alarmowa pozwoli szybko zareagować na wypadek zalania, gwałtownej zmiany temperatury bądź sabotażu.

Teleskopowe sondy

Moduł jako jedyny na rynku prawidłowo działa na nierównych powierzchniach. Wszystko dzięki zastosowanym złotym teleskopowym sondom, dopasowującym się do kształtu powierzchni.

Wyjście / wejście

Wbudowane złącza wyjścia pozwalają na podłączenie zewnętrznej sondy i zamontowanie czujnika Fibaro Flood Sensor w dowolnym miejscu. Natomiast złącze wejścia umożliwia współpracę z dowolnym przewodowym systemem alarmowym.

Czujnik temperatury

Wbudowany czujnik temperatury może zostać użyty do sterowania ogrzewaniem podłogowym lub wspomagania systemu przeciwpożarowego informacją o nagłej zmianie temperatury np. podczas pożaru.

Zasilany bateryjnie

Jedna bateria wystarczy na zasilanie urządzenia przez nawet 2,5 roku.

Wizualny sygnalizator

Czujnik Fibaro Flood Sensor alarmuje o zagrożeniu nie tylko za pomocą syreny alarmowej, ale także potrafi poinformować o zdarzeniu wykorzystując kolorowe oświetlenie wbudowanej diody RGB.

Dualne zabezpieczenie sabotażowe

Czujnik zalania wodą Fibaro Flood Sensor to atrakcyjny element wyposażenia nowoczesnego domu, który przede wszystkim pełni jednak bardzo odpowiedzialną rolę – dba o dom i pozwala na szybką reakcję w razie niebezpieczeństwa. Każde poruszenie czy przełożenie go w inne miejsce może spowodować, że czujnik przestanie spełniać swoją rolę. Dlatego nawet najmniejsza zmiana położenia urządzenia zostanie wykryta dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu, a każda próba otwarcia obudowy wykryta i zaraportowana centrali.

flood_image_3.jpg

Złote teleskopowe sondy

Dla zapewnienia bezpieczeństwa, obudowa Fibaro Flood Sensora została zabezpieczona przed otwarciem, wyłączeniem i zniszczeniem urządzenia. Wykrycie jakiejkolwiek ingerencji w obudowę spowoduje wywołanie alarmu i poinformowanie o tym fakcie wybranych domowników. Odbędzie się to za pośrednictwem ustawionych wcześniej komunikatów SMS, Push, bądź e-mail.

flood_image_7.jpg

Sygnalizator otwarcia obudowy

Dla zapewnienia bezpieczeństwa, obudowa FIBARO Flood Sensora została zabezpieczona przed otwarciem, wyłączeniem i zniszczeniem urządzenia. Wykrycie jakiejkolwiek ingerencji w obudowę spowoduje wywołanie alarmu i poinformowanie o tym fakcie wybranych domowników przy pomocy ustawionych komunikatów SMS, Push bądź e-mail.

flood_image_9_eng.jpg

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zanim pralka czy wanna zgotują nam w domu małą, prywatną powódź, poszczególne elementy hydrauliki zasygnalizują, że powinniśmy się im przyjrzeć bliżej. Niewielkie wycieki przy odpływie wanny oraz malutkie kałuże obok odpływu pralki powinny wzbudzić podejrzenia. Jednak co zrobić gdy wanna jest zabudowana, a wycieki, póki co, są na tyle niewielkie, że trudno je dostrzec spod zabudowy? Odpowiedź jest prosta: dmuchać na zimne i zamontować czujnik Fibaro Flood Sensor wszędzie tam, gdzie możemy podejrzewać możliwe nieszczelności, zwłaszcza jeśli dostęp do tych miejsc jest bardzo utrudniony. Taką lokalizacją jest właśnie odpływ zabudowanej wanny, zabudowana pralka lub zmywarka. Zamontuj w ukrytych, newralgicznych miejscach Fibaro Flood Sensor i śpij spokojnie. W razie nawet najmniejszych wycieków od razu dostaniesz informację na swój smartfon i będziesz mógł wezwać fachowca.

flood_image_10_eng.jpg

Trudno zatapialne: domena czujników zalania od Fibaro

Czujnik zalania wodą został stworzony do pracy w najtrudniejszych warunkach. Prawidłowo funkcjonuje zarówno w niskiej (nawet do -10°C*), jak i wysokiej temperaturze (do 95°C*). Nie straszne są mu zalania i powodzie. Obudowa czujnika zapewnia czasową wodoszczelność, pozwalającą na bezpośredni kontakt z cieczą oraz wyporność zapobiegającą utonięciu i zaprzestaniu komunikacji. Czujnik zalania wodą FIBARO Flood Sensor zagwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo.

flood_image_13.jpg

Błyskawiczna reakcja systemu

Fibaro_FGFS-101_3.jpg

Wbudowany tester zasięgu

Z myślą o Twoim bezpieczeństwie i dla pewności prawidłowej pracy, czujnik zalania został wyposażony w miernik zasięgu w sieci Z-Wave. Komunikacja w bezprzewodowej sieci Z-Wave pozwala na łączność z centralą nawet na duże odległości, także poprzez łączność pośrednią, przy użyciu innych modułów Z-Wave. Wbudowana dioda LED pozwoli łatwo sprawdzić czy sensor ma dobry zasięg i może się komunikować z Systemem Fibaro, czy może wymaga innej lokalizacji.

flood_image_18.jpg

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Czujnik zalania wodą Fibaro Flood Sensor FGFS-001

Czujnik zalania wodą Fibaro Flood Sensor FGFS-001

 • Unikalny, trudno zatapialny design,
 • Wykrywa zalanie lub pożar,
 • Zasilany bateryjnie lub prądem stałym,
 • Komunikuje się z siecią Z-Wave lub przewodowym systemem alarmowym,
 • Umożliwia bezprzewodową aktualizację oprogramowania

Napisz swoją opinię

Produkty powiązane

Klienci którzy kupili ten produkt kupili również