Czujnik czadu fibaro - dlaczego warto go mieć?

Ponad 70% Polaków posiada w miejscu swojego zamieszkania urządzenia grzewcze, które są zasilane paliwem organicznym. Najczęściej jest to węgiel i drewno, czasem także gaz ziemny. Jest to skuteczny i powszechny sposób ogrzewania domów, który jednak wiąże się z niebezpieczeństwem, z którego wiele z nas w ogóle nie zdaje sobie sprawy. Mowa o szkodliwym tlenku węgla (CO, czad), który może ulatniać się ze wspomnianych urządzeń grzewczych. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o instalację czujnika czadu. Jedną ze sprawdzonych propozycji jest tutaj Fibaro CO sensor FGCD-001 ZW5.

Zastosowanie detektora tlenku węgla

Zgodnie z badaniami firmy Honeywell, czujnik tlenku węgla jest zamontowany w niewielu, bo zaledwie w około 20% domów. Tymczasem czad jest bezbarwny, bezwonny i pozbawiony smaku: bez pomocy odpowiedniego detektora, nie jesteśmy w stanie skutecznie zidentyfikować zagrożenia spowodowanego ulatnianiem się CO z instalacji grzewczej. Zatrucie czadem przyczynia się do powstawania poważnych, niepożądanych zmian w organizmie. Jeśli poszkodowanemu nie zostanie udzielona odpowiednia pomoc, zatrucie może zakończyć się śmiercią. Jest to jednoznaczny argument w sprawie konieczności zamontowania w swoim domu czujnika tlenku węgla. Dlaczego warto wybrać CO sensor Fibaro? O tym poniżej.

Czułość

Wyjątkowa czułość, nawet na śladowe ilości tlenku węgla,to kluczowa cecha Fibaro CO Sensor FGCD-001 ZW5. Jeśli tylko zostanie wykryty gaz, detektor natychmiast uruchamia syrenę oraz migającą diodę LED, a następnie przesyła komunikat do urządzenia bezprzewodowej sieci Z-Wave. Dodatkowym udogodnieniem jest obecność praktycznego czujnika temperatury w czujniku czadu Fibaro.

Pewność potwierdzona certyfikacją

Czujnik czadu Fibaro jest regularnie poddawany kompleksowym badaniom, które mają na celu weryfikację i potwierdzenie zgodności z normą EN 50291-1:2010. Są one prowadzone w akredytowanym laboratorium badawczym BSI Group. Każdy czujnik Fibaro CO Sensor FGCD-001 ZW5 podlega ścisłej kontroli, która gwarantuje zgodność z rygorystycznymi wymaganiami jakościowymi, a także zapewnia pełną powtarzalność procesów produkcyjnych.

Szczegółowe i czytelne dane

Czujnik czadu Fibaro pozwala na szybki, sprawny i precyzyjny odczyt informacji o obecności, bądź też braku zagrożenia czadem lub dymem. Wszystko dzięki prostym, intuicyjnym oznaczeniom kolorystycznym, pozwalającym na jednoznaczną ocenę stopnia niebezpieczeństwa. Kolor zielony oznacza, że nie wykryto żadnej obecności CO. Barwa żółta świadczy o niewielkiej lub umiarkowanej obecności czadu w powietrzu, która może jednak wpłynąć na pogorszenie samopoczucia. Jeśli pojawi się żółte ostrzeżenie, jest to znak, że należy dokładnie przewietrzyć pokój. Z kolei kolor czerwony jest jednoznaczny z alarmem. W takiej sytuacji istnieje zagrożenie dla życia i należy jak najszybciej opuścić pomieszczenie. Stężenie tlenku węgla w Fibaro CO Sensor FGCD-001 ZW5 jest przedstawiane za pomocą wykresu, a cała historia pomiarów zapisywana w pamięci systemu.

Kontrola na odległość

Za sprawą czujnika Fibaro skuteczna kontrola bezpieczeństwa domu jest możliwa nawet wtedy, kiedy właściciel znajduje się w zupełnie innym miejscu. Detektor czadu jest kompatybilny z nowoczesną aplikacją Fibaro, która natychmiast informuje o potencjalnym zagrożeniu, wysyłając informację na smartfona. Takie zaawansowane rozwiązanie pozwala na stworzenie wygodnego, inteligentnego systemu bezpieczeństwa, który jest w pełni niezależny od naszego aktualnego miejsca pobytu. Tym samym, podróż służbowa czy kilkutygodniowe wakacje, nie stanowią żadnej przeszkody w skutecznym monitorowaniu tego, co dzieje się w domu.

Wygoda i funkcjonalność

Fibaro CO Sensor FGCD-001 ZW5 jest wyjątkowo lekkim i poręcznym czujnikiem, który można szybko zamontować na ścianie. Jego minimalistyczny design sprawia, że detektor stanowi funkcjonalną, a przy tym dyskretną ozdobę. Warto zamontować go w pobliżu takich urządzeń jak:

  • bojler,
  • lampa naftowa,
  • kuchenka,
  • piec,
  • agregat,
  • kominek.

Gdzie szukać?

Kompaktowy, zasilany bateryjnie czujnik Fibaro można kupić w rozsądnej cenie w sklepie internetowym instalaton.pl.