Systemy PPOŻ 

Systemy PPOŻ

Systemem sygnalizacji pożaru nazywamy zbiór urządzeń, które tworzą wspólnie połączoną sieć zapewniającą bezpieczeństwo mieszkania. W skład sygnalizacji PPOŻ wchodzą m.in. zabezpieczenia przeciwpożarowe, system alarmowania i powiadamiania pożarowego. Zabezpieczenia te są w stanie szybko wykryć pożar, inicjować alarm, a także automatycznie powiadamiać jednostkę straży pożarnej, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

System przeciwpożarowy zapewnia komfort w razie dłuższej nieobecności w domu, całodobowo czuwając nad mieszkaniem. Za pomocą urządzeń do wykrywania dymu, instalacje przeciwpożarowe mogą przyczynić się do obniżenia kosztów ubezpieczenia, płaconego od zdarzeń losowych.

Oferowane przez nas systemy alarmowania pożarowego wykonane są z materiałów odpornych na wysokie temperatury. Idealnie sprawdzają się jako systemy bezpieczeństwa w obiektach budowlanych.

6 Kategorii produktów

 • Centrale PPOŻ

  Centrale sygnalizacji pożaru to urządzenia odpowiedzialne za wykrywanie źródła pożaru w budynku. Za pomocą wbudowanych przekaźników, centrala pożarowa przekazuje sygnał do urządzenia alarmującego, który informuje mieszkańców lub pracowników firmy o możliwym pożarze. Systemy przeciwpożarowe montuje się głównie w miejscach, która są najbardziej narażone na powstanie pożaru. Najczęściej są to pomieszczenia kuchenne, miejsca przy instalacji gazowej oraz kominku. Zaletą montażu sygnalizacji pożarowej jest bezpieczeństwo i ochrona przed niekontrolowanym powstaniem i rozszerzeniem pożaru w budynku.

 • Urządzenia zdalnej obsługi

 • Czujki

  Czujnik przeciwpożarowy to niezbędny element systemu zabezpieczenia budynku. Jest to urządzenie tak skonstruowane, aby możliwa była natychmiastowa reakcja na zaistniałe zagrożenie. W ofercie sklepu internetowego instalaton.pl dostępne są różne rodzaje czujek przeciwpożarowych, wśród których można wyróżnić czujki posiadające unikalną komorę Swirl przyspieszającą detekcję dymu i wyposażone w czujnik termiczny. Wysoka jakość czujników przeciwpożarowych jest potwierdzona zgodnością z normami dotyczącymi wykrywania pożarów testowych. Produkty wyróżniają się pod względem łatwego montażu czy możliwości podłączenia zewnętrznego wskaźnika zadziałania. Wszystkie czujki pożaru dostępne są online w korzystnej cenie.

 • Ręczne ostrzegacze

 • Sygnalizatory PPOŻ

  Sygnalizatory PPOŻ to urządzenia służące do akustycznego powiadamiania o pożarze w budynku. Działanie tego systemu przeciwpożarowego opiera się na skanowaniu powierzchni, na której może dojść do wystąpienia pożaru. Za pomocą odpowiedniej czujki, sygnał przetwarzany jest przez system urządzenia, a następnie sygnalizator akustyczny informuje osoby przebywając w budynku o możliwym pożarze. Sygnalizatory wykorzystywane są najczęściej w miejscach szczególnie narażonych na możliwość wystąpienia pożaru. Gwarantują bezpieczeństwo i ochronę budynku przed rozszerzaniem się ognia. Dodatkowo oferowane przez nas sygnalizatory odporne są na wysoką temperaturę oraz inne warunki atmosferyczne zakłócające ich pracę. W naszej ofercie znajdą Państwo sygnalizatory ppoż dostosowane do funkcjonowania w warunkach wewnętrznych jak i zewnętrznych, a także sygnalizator SATEL, szczególnie polecany, ze względu na jego dokładność wykrywania gwałtownych skoków temperatury w obrębie budynku.

 • Akcesoria