Systemy PPOŻ 

Systemy PPOŻ

Systemem sygnalizacji pożaru nazywamy zbiór urządzeń, które tworzą wspólnie połączoną sieć zapewniającą bezpieczeństwo mieszkania. W skład sygnalizacji PPOŻ wchodzą m.in. zabezpieczenia przeciwpożarowe, system alarmowania i powiadamiania pożarowego. Zabezpieczenia te są w stanie szybko wykryć pożar, inicjować alarm, a także automatycznie powiadamiać jednostkę straży pożarnej, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

System przeciwpożarowy zapewnia komfort w razie dłuższej nieobecności w domu, całodobowo czuwając nad mieszkaniem. Za pomocą urządzeń do wykrywania dymu, instalacje przeciwpożarowe mogą przyczynić się do obniżenia kosztów ubezpieczenia, płaconego od zdarzeń losowych.

Oferowane przez nas systemy alarmowania pożarowego wykonane są z materiałów odpornych na wysokie temperatury. Idealnie sprawdzają się jako systemy bezpieczeństwa w obiektach budowlanych.

6 Kategorii produktów

 • Centrale PPOŻ

  Centrale sygnalizacji pożaru to urządzenia odpowiedzialne za wykrywanie źródła pożaru w budynku. Za pomocą wbudowanych przekaźników, centrala pożarowa przekazuje sygnał do urządzenia alarmującego, który informuje mieszkańców lub pracowników firmy o możliwym pożarze. Systemy przeciwpożarowe montuje się głównie w miejscach, która są najbardziej narażone na powstanie pożaru. Najczęściej są to pomieszczenia kuchenne, miejsca przy instalacji gazowej oraz kominku. Zaletą montażu sygnalizacji pożarowej jest bezpieczeństwo i ochrona przed niekontrolowanym powstaniem i rozszerzeniem pożaru w budynku.

 • Urządzenia zdalnej obsługi PPOŻ

  W ofercie naszego sklepu internetowego klienci znajdą wysokiej jakości urządzenia Zdalnej Obsługi i Sygnalizacji PPOŻ. Jest wśród nich moduł komunikacji z panelem wirtualnym, a także następujące rodzaje paneli wyniesionych:

  • psp 108,
  • psp 104,
  • psp 204,
  • psp 208.

  Moduł komunikacji dostępny w ofercie naszego sklepu online umożliwia zdalny podgląd stanu systemu sygnalizacji pożaru, co jest dużym ułatwieniem w procesie diagnostyki urządzeń. Z kolei panel wyniesiony pozwala na obsługę systemy sygnalizacji z miejsca, które znajduje się w innym miejscu niż centrala. Prezentowane produkty to nowoczesne propozycje, wykonane z najlepszych materiałów i wykorzystujące zaawansowane rozwiązania technologicznie. Urządzenia Zdalnej Obsługi i Sygnalizacji PPOŻ z powodzeniem sprawdzą się w systemach inteligentnego domu. Pochodzą one od sprawdzonego producenta, firmy Sanco, a także charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i intuicyjną obsługą. Oferujemy profesjonalne doradztwo oraz korzystny cennik.

 • Czujki PPOŻ

  Czujnik przeciwpożarowy to niezbędny element systemu zabezpieczenia budynku. Jest to urządzenie tak skonstruowane, aby możliwa była natychmiastowa reakcja na zaistniałe zagrożenie. W ofercie sklepu internetowego instalaton.pl dostępne są różne rodzaje czujek przeciwpożarowych, wśród których można wyróżnić czujki posiadające unikalną komorę Swirl przyspieszającą detekcję dymu i wyposażone w czujnik termiczny. Wysoka jakość czujników przeciwpożarowych jest potwierdzona zgodnością z normami dotyczącymi wykrywania pożarów testowych. Produkty wyróżniają się pod względem łatwego montażu czy możliwości podłączenia zewnętrznego wskaźnika zadziałania. Wszystkie czujki pożaru dostępne są online w korzystnej cenie.

 • Ręczne ostrzegacze

  W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego znajdują się ręczne ostrzegacze pożarowe, które stanowią ważny element skutecznej kontroli bezpieczeństwa budynków. Za ich pomocą możliwe jest natychmiastowe podjęcie niezbędnych działań interwencyjnych, takich jak zgłoszenie pożaru osobom, które znajdują się w pobliżu oraz uruchomienie sygnalizacji alarmowej. W naszej ofercie online ręczny ostrzegacz pożarowy występuje w dwóch wersjach:

  • ROP-100/PL,
  • ROP-101/PL.

  Te specjalistyczne produkty wykazują zgodność z wymaganiami normy EN54-11, a także z wytycznymi Rozporządzenia. Z powodzeniem sprawdzą się w nowoczesnych systemach inteligentnego domu. Ręczne ostrzegacze pożarowe posiadają szereg udogodnień, takich jak mechaniczna pamięć zadziałania, obecność diody LED, która informuje o zadziałaniu, specjalnego klucza do kasowania czy trwałej szybki ułatwiającej konserwację systemu. W naszym sklepie internetowym można kupić solidne ręczne ostrzegacze pożarowe: szybko, wygodnie i w dobrej cenie.  

 • Sygnalizatory PPOŻ

  Sygnalizatory PPOŻ to urządzenia służące do akustycznego powiadamiania o pożarze w budynku. Działanie tego systemu przeciwpożarowego opiera się na skanowaniu powierzchni, na której może dojść do wystąpienia pożaru. Za pomocą odpowiedniej czujki, sygnał przetwarzany jest przez system urządzenia, a następnie sygnalizator akustyczny informuje osoby przebywając w budynku o możliwym pożarze. Sygnalizatory wykorzystywane są najczęściej w miejscach szczególnie narażonych na możliwość wystąpienia pożaru. Gwarantują bezpieczeństwo i ochronę budynku przed rozszerzaniem się ognia. Dodatkowo oferowane przez nas sygnalizatory odporne są na wysoką temperaturę oraz inne warunki atmosferyczne zakłócające ich pracę. W naszej ofercie znajdą Państwo sygnalizatory ppoż dostosowane do funkcjonowania w warunkach wewnętrznych jak i zewnętrznych, a także sygnalizator SATEL, szczególnie polecany, ze względu na jego dokładność wykrywania gwałtownych skoków temperatury w obrębie budynku.

 • Akcesoria PPOŻ

  W asortymencie naszego sklepu online klienci znajdą specjalistyczne akcesoria do sygnalizacji PPOŻ, pochodzące od zaufanego producenta, jakim jest firma Satel. Stanowią one skuteczne narzędzie wczesnego wykrywania zagrożenia pożarowego. Wśród akcesoriów składających się na system sygnalizacji pożaru można wyróżnić następujące produkty:

  • podstawa przemysłowa gniazda czujek PDB-100,
  • konwencjonalne gniazdo punktowych czujek pożarowych DB-100,
  • wskaźnik zadziałania do alarmu WZ-100,
  • zewnętrzny pojemnik akumulatorów CSP-AKU,
  • puszka montażowa do ROP (10-pak) ROP-BT.

  Prezentowane akcesoria wyróżniają się solidnym wykonaniem, niewielkimi wymiarami oraz łatwym montażem. W naszym sklepie internetowym można je kupić w korzystnej cenie.  Oferowane systemy sygnalizacji pożaru są praktycznym i wygodnym uzupełnieniem systemu inteligentnego domu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.